Kdy už tam budeme? Jak zabavit děti na cestách bez tabletu
Každý rodič zná větu: „Kdy už tam budeme?“
Dlouhé cesty jsou pro děti opravdu náročné a děti vnímají čas úplně jinak, než dospělí.
Potřebují aktivitu. Cíl cesty většinou nevidí, protože je daleko, a v tento konkrétní okamžik se nic neděje. Nebaví je jenom sedět a čekat.
Proto je lepší s takovými situacemi počítat a nedoufat, že nenastanou, protože v naprosté většině situací nastanou 😊.
Jednoduché hry
Je prima mít v zásobě několik jednoduchých her. Jsou to osvědčené hry z našeho dětství, např. „Myslím si“, „Co vidíš z okna“, „Hledej červenou“ atd.
Loutky v pytlíčku
Co funguje však perfektně, pokud budeme mít v zásobě překvapení – malé loutky v pytlíčku.
Je to takový pytlíček první pomoci - malé loutky, které se vejdou kamkoliv. Když je zle, vytáhnete je a v tu chvíli je tu jiný svět. Jiný realita. Ne nudná cesta po dálnici v autě, ale pohádkový svět, ve kterém třeba Karkulka s vlkem vyráží na cestu kolem světa.
Ani není zapotřebí drahá elektronika či složité hračky. Stačí držet pár loutek v ruce, zapojit špetku fantazie a jakékoliv stížnosti či nenaladěnost se rozplynou jako pára nad hrncem 😊.
Podívejte se na nabídku našich loutek ZDE.
Malé loutky nezaberou téměř žádné místo. Vejdou se do kabelky, batohu i přihrádky v autě a během chvilky promění obyčejnou cestu v pohádku. Děti si mohou zahrát známý příběh nebo si vymyslet vlastní.

